Na co zwracać uwagę podczas wyboru abonamentu?

Chcesz przejść na abonament? A może szukasz nowej oferty abonamentu? Nie wiesz jednak ja się za to zabrać? Podpowiadamy na co zwracać uwagę podczas wyboru oferty abonamentu komórkowego. 

Wykonywanie połączeń 

Zastanów się, czy dużo wykonujesz połączeń? Jeśli to jest Twoja ulubiona forma komunikacji przez telefon, koniecznie zwróć uwagę na ten aspekt w ofercie telefonicznej. Zastanów się także czy dzwonisz na komórki, czy numery stacjonarne? A może masz rodzinę za granicą, dlatego potrzebujesz połączeń zagranicznych w dobrej cenie? Najlepszym rozwiązaniem dla osób, które lubią dużo rozmawiać przez telefon będzie oferta z bezpłatnymi rozmowami do wszystkich sieci oraz za granicę. 

Dostęp do Internetu 

Jeśli to jest Twoje główne zajęcie na telefonie, koniecznie zwróć na to uwagę przy ofercie. Zastanów się czy pakiet internetu, który teraz posiadasz jest dla Ciebie wystarczający, a może cały czas go przekraczasz? Zastanów się także czy szybkość jego działania Cię zadowala. Jeśli nie wykonaj speed test na telefonie i sprawdź jak szybko działa. Więcej na temat speed testu możesz przeczytać tutaj: https://pinbook.pl/speedtestPodczas szukania odpowiedniej oferty koniecznie upewnij się, że szybkość internetu i wielkość pakietu jest większa niż ta, którą teraz posiadasz. 

SMSy 

Jeśli najczęściej komunikujesz się za pomocą SMSów koniecznie zwróć uwagę na to, czy pakiet wiadomości tekstowych w nowej ofercie jest nieograniczony i można je za darmo lub w cenie abonamentu wysyłać do wszystkich sieci. Często w jednej sieci smsy są bezpłatne, jednak już poza nią trzeba słono płacić za przesłanie kilku wierszy tekstu do innej osoby. 

Telefon do abonamentu 

Jeśli chcesz przejść na abonament ponieważ potrzebujesz nowego telefonu, koniecznie porównaj oferty. Często zdarza się tak, że wydaje nam się, że lepiej spłacać telefon z abonamentem. Jednak nie zawsze tak jest. Sprawdź jak wygląda finansowanie ratalne Twojego wymarzonego telefonu i dopiero wtedy podejmij samodzielnie decyzje co jest lepiej opłacalne. Sprzedawca zawsze będzie twierdził, że jego oferta jest najlepsza.