Numer zastrzeżony - odbierać czy nie?

Dzwoni do Ciebie numer zastrzeżony, a Ty nie wiesz co zrobić? Odebrać czy może odrzucić ogłoszenie? W Twojej głowie odrazu świeci się czerwona lampka? W tym artykule odpowiemy na pytania, kto może dzwonić z numeru zastrzeżonego, a także co zrobić gdy taki numer do nas dzwoni. 

Osoby prywatne 

Czy wiesz, ze z numeru zastrzeżonego może dzwonić do Ciebie... każdy? Tak, nawet Ty bez większego wysiłku możesz zastrzec swój numer. Wystarczy wejść w ustawienia telefonu i wybrać taką opcję. I już, gotowe. Masz numer zastrzeżony. Niewiele osób już tak robi, ale czasem nie chcemy aby ktoś znał nasz numer lub chcemy, aby znały go jedynie osoby, które znamy. Dlatego gdy na wyświetlaczu naszego telefonu widzimy takie połączenie, nie zawsze musi ono oznaczać oszusta czy telemarketera. To może być jedna z bliższych nam osób. 

Oszuści telefoniczni 

Idealnym rozwiązaniem dla oszustów telefonicznych jest zastrzeżenie swojego numeru. To znacznie utrudni ich poszukiwania. Co możesz usłyszeć, gdy zadzwoni do Ciebie taki oszust? Jest wiele bardzo sławnych metod. Jedna z nich to metoda "na wnuczka", który prosi o pieniądze swoją babcie. W ten sposób często ofiarą przestępstwa padają osoby starsze. Jest też metoda na "policjanta", który potrzebuje naszych danych osobowych i dostępów do kart, aby nas w jakiś sposób chronić. Nie dajmy się nabrać. 

Telemarketerzy 

Najbardziej prawdopodobną opcją są sprzedawcy, którzy chcą nas namówić na zakup jakiegoś produktu. Na przykład nowego telefonu, czy abonamentu. Często też zdarzają się zaproszenia na pokaz ganków lub po obiór jakieś nagrody, którą akurat ten numer telefon otrzymał. Mimo, że nie brałeś udziału wcześniej w żadnym konkursie. 

Żartownisie 

Za numerem prywatnym może kryć się także żartowniś, któremu się nudzi lub chce wyprowadzić nas z równowagi jakimś głupim tekstem. Nie ma czym się przejmować w takiej sytuacji. 

Czy odbierać połączenia z numerów zastrzeżonych? 

Jak widzisz więcej jest negatywnych możliwości, sam więc musisz zdecydować czy chcesz odebrać takie połączenie, przecież zawsze możesz się rozłączyć.