Szokujące wiadomości ze świata - tego na pewno się nie spodziewałeś!

Dzisiejszy świat niemal nieustannie nas zaskakuje. Kiedy wydaje nam się, że widzieliśmy już wszystko, okazuje się, że nadal są rzeczy na które nigdy byśmy nie wpadli. Dzisiejszy świat to także zagrożenia - problemy, które mogą nas dotknąć w niemal każdej chwili. Tego typu niespodziewane newsy potrafią nas zaskoczyć i przykuć do fotela. Co niezwykłego wydarzyło się na świecie w ostatnim czasie?

Nastoletnia ciąża i wyciek danych w Microsoft

Dzieci mają dzieci - dzisiaj to stwierdzenie nie dziwi już niemal nikogo. W Rosji jednak stało się coś, co zbulwersowało zarówno tamtejsze media, jak i zagraniczne portale informacyjne. W Krasnojarsku w ciążę zaszła 13-latka. Dziewczynka prawdopodobnie nie podda się aborcji i zamierza urodzić dziecko. Co ciekawe - ojcem maleństwa jest zaledwie 10-letni chłopiec. Czy rzeczywiście dzieci zostaną rodzicami? Niektórzy podejrzewają, że dziewczynka padła ofiarą wykorzystania seksualnego. Sprawą zajmuje się między innymi tamtejsza opieka społeczna.

Nieciekawie dzieje się w jednej z największych firm na świecie. Okazuje się, że w grudniu nastąpił wyciek danych użytkowników Microsoft - mówimy tu o liczbie 250 milionów rekordów. Problem został już zażegnany - nie jest jednak wykluczone, że komuś udało się pozyskać bazę i może być ona wykorzystywana do ataków internetowych. Czy jest się czego obawiać? Na pewno należy zachować szczególną ostrożność i nie otwierać chociażby linków pochodzących z nieznanego źródła.