Wielkość bazy danych w wyszukiwarce telefonów

Wiele osób korzysta z jednej wyszukiwarki telefonów. Jednak często dzieje się tak, że numer nieistniejący w bazie jednej wyszukiwarki jest znajdowany w innej. Dlatego też warto sprawdzać konkretny numer telefonu w różnych wyszukiwarkach, aż do momentu znalezienia go.

Internet jest bogaty w strony internetowe będące wielkimi bazami danych z możliwością wyszukiwania numerów telefonów. Te strony wyglądają podobnie do siebie, ponieważ najistotniejsza jest ich funkcjonalność. Dlatego też mają one dwa  podstawowe okienka: miejsce na wpisanie numeru/danych oraz przycisk szukaj. Reszta funkcji to dodatek od twórców strony. Niektórzy właściciele witryn służących za wyszukiwarkę numerów bardzo dbają o ich estetykę, stąd lepszy wygląd takich stron.

Wygląd wyszukiwarki nie ma jednak znaczenia w kwestii wielkości bazy numerów. Niektóre ze stron mają podobnej wielkości bazy, jednak numery nie pokrywają się. Inne wyszukiwarki posiadają przestarzałe dane, a część z nich ma bardzo mało numerów. Od czego to zależy? W głównej mierze jest to wynik pracy administratorów strony. Składają się na to: prace nad pozyskiwaniem numerów do bazy, częste aktualizacje, weryfikacja poprawności danych.

Wyszukiwarką numerów może posługiwać się każdy, kto tylko posiada stabilne łącze internetowe. Wiele wyszukiwarek jest także dostosowanych do różnych urządzeń, a więc nie jest problemem szukanie numerów poprzez smartfon, czy tablet. Wyszukiwarka pozwala sprawdzić, czy ostatnie nieodebrane połączenie pochodzi od osoby prywatnej, czy firmy. Oczywiście jest wiele numerów, których nie uda się znaleźć w wyszukiwarce. Najczęściej dotyczy to numerów osób prywatnych, które nie zawsze godzą się na udostępnienie numeru. Wtedy wyszukiwarka wyświetla tylko operatora, pod którego podpięty jest numer.

Książka telefoniczna w internecie

Jak funkcjonuje książka telefoniczna online?

Książka telefoniczna jest bardzo łatwym narzędziem, którego obsługa nie jest trudna. Sprawdzenie numeru zajmuje kilka chwil. Pierwszym krokiem jest znalezienie w wyszukiwarce internetowej strony z bazami numerów. Następnie należy jedynie wpisać, lub wkleić skopiowany numer w odpowiednią rubrykę. Po chwili otrzymamy wynik, będą tam takie dane jak nazwa firmy, imię i nazwisko. Jednak można także wyszukiwać w drugą stronę. Wtedy wpisujemy dane osobowe, albo dane firmy, a wyświetli się nam numer telefonu.

Jak szybko sprawdzić kto dzwonił?

Jeśli nie mogłeś odebrać telefonu, albo zazwyczaj nie odbierasz połączeń od numerów nieznanych, to możesz najpierw sprawdzić kto próbował się z Tobą skontaktować. Być może po poznaniu danych nie zechcesz oddzwonić, albo zdecydujesz się na zablokowanie tego numeru telefonu. Często zdarza się tak, iż firmy sprzedające swój sprzęt na pokazach, czy próbujące nakłaniać różne osoby do zakupu, opierają się głównie na marketingu telefonicznym. To właśnie wyszukiwarki numerów są najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, kto telefonował.  Gdy konkretna wyszukiwarka nie wskaże osoby lub firmy, to warto skorzystać z innych. Oczywiście zawsze można oddzwonić, aczkolwiek warto uważać na numery, na które dzwoniąc narażamy się na dodatkowe opłaty.