Jak wzmocnić tożsamość pracownika z przedsiębiorstwem?

pinsy na zamówienie MCC Medale

Poczucie przynależności do przedsiębiorstwa nie pojawia się u pracowników w sposób automatyczny. Za jego budowanie odpowiada przede wszystkim pracodawca, który zobowiązany jest stworzyć swoistą kulturę organizacyjną. Warto zwrócić uwagę zarówno na większe, jak i na drobne elementy, takie jak, chociażby noszone przez pracowników przypinki.

Na czym polega budowanie kultury organizacyjnej?

Przedsiębiorstwo, zgodnie z obowiązującym prawem, funkcjonuje w oparciu o różnego typu regulaminy czy zarządzenia. Pozwalają one uporządkować relacje na linii pracownik-pracodawca, a także określić pewne procedury postępowania. Niemniej jednak bardzo istotne jest również stworzenie kultury organizacyjnej, której nie sposób ubrać w konkretne słowa czy nawet najbardziej rozbudowane schematy. 

Celem tego typu działań jest przede wszystkim wzmocnienie tożsamości pracownika z przedsiębiorstwem, który powinien poczuć się jego integralną częścią. Budowanie kultury organizacyjnej zwykle opiera się na działaniach pracodawcy, z których czerpać mogą wszyscy zatrudnieni. Warto jednak pamiętać nie tylko o dużych przedsięwzięciach, lecz również o mniejszych, drobnych elementach. Dobrym przykładem będą pinsy wykonane na zamówienie, które – choć mają niewielki rozmiar – pomogą pracownikowi identyfikować się z firmą, a jednocześnie godnie ją reprezentować.

pinsy na zamówienie
Producent przypinek na zamówienie – MCC Medale

Dlaczego przypinki na zamówienie to dobry wybór?

Zamówienie przypinek, które następnie zostaną wręczone pracownikom, to prosta decyzja, przynosząca pracodawcy konkretne korzyści. Pinsy charakteryzuje bardzo wysoka jakość wykonania, która idzie w parze z dużą trwałością. Są to elementy ozdobne, które mogą posłużyć pracownikowi przez naprawdę długi czas. Wykonywane są zgodnie z ponad 400-letnią tradycją polskiej sztuki odlewniczej, dlatego spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Ci mają możliwość dostarczyć własny projekt, zgodnie z którym zostanie zrealizowane zamówienie. 

Zobacz też:  Kontrola PIP i ITD - ile lat wstecz?

Co powinna prezentować przypinka? Pinsy na zamówienie mówią same za siebie – tutaj nie potrzeba zbyt wielu słów, gdyż ważna jest przede wszystkim forma, a nie treść. Wystarczy umieścić na nich nazwę firmy lub jej logo. Jest to unikatowa ozdoba, która pięknie prezentuje się bez względu na okoliczności. Tradycyjnie nosi się ją przypiętą do klapy marynarki, choć coraz częściej można zaobserwować odchodzenie od tego trendu. Wynika to z faktu, iż w wielu firmach nie obowiązuje już ścisły dress code, dlatego pracownicy mogą nosić luźniejsze ubrania, także w stylu sportowym. Warto wtedy wybrać przypinki o charakterystycznych, wyrazistych kolorach, które zawsze wyróżnią się na tle stroju.

Pinsy na zamówienie – dla których firm?

Wielu przedsiębiorców uważa, że przypinki to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla dużych korporacji. W tego rodzaju firmach rzeczywiście zyskały one popularność, jednak coraz częściej decydują się na nie również właściciele niewielkich, lokalnie działających firm. Zamówienie może zostać zrealizowane także w przypadku, gdy klient potrzebuje mniejszej ilości przypinek dla swoich pracowników – wystarczy tylko uzgodnić wszelkie szczegóły w trakcie rozmowy wstępnej.

Wzmocnienie tożsamości kluczem do sukcesu firmy

Zatrudnieni mogą nosić pinsy na co dzień, w czasie imprez firmowych czy podczas wyjazdów służbowych lub ważniejszych spotkań biznesowych. Stanowią one ciekawy dodatek do zestawów, które w pierwszym dniu pracy otrzymują osoby nowo przyjęte. Tradycyjny kubek pracowniczy czy artykuły piśmiennicze mogą zostać uzupełnione o ciekawie prezentujące się przypinki. 

Warto pamiętać, że wzmacnianie tożsamości pracownika z firmą jest bardzo istotne bez względu na to, ile osób zatrudnionych jest w danej organizacji i na jaką skalę ona działa. Zwiększenie poczucia przynależności pozwala budować silny zespół, który przyczynia się do osiągania kolejnych sukcesów. Zapobiega również nadmiernej rotacji zatrudnionych, wzmacniając pozycję pracodawcy na rynku pracy (który obecnie w wielu branżach stał się rynkiem pracownika), a tym samym prestiż przedsiębiorstwa.

Zobacz też:  Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wg. GUS


Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też